Momentálně nejste přihlášen

Uživatelské jméno:

Heslo:

Jazykový pobyt

Aktivita je zaměřena na studenty sekundy, kteří po osvojení základů francouzského jazyka mají možnost své znalosti prohloubit. Vždy na konci školního roku stráví 5 dní na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, kde je pro ně připraven program intenzivní výuky. Ten je dán do určitého symbolického rámce (Galové, Zámořské objevy) a studenti se pak v dopoledních a odpoledních blocích věnují různým aktivitám, které rozšiřují jejich dovednosti a znalosti ve francouzštině.

Dopolední bloky bývají spíše teoretické a odpolední pak umožňují teorii převést do praxe. Významnou podporou je 15 notebooků a další informační technika, která umožňuje vytvořit na místě skutečnou multimediální učebnu. Díky ní vznikají během programu prezentace, fotoromány nebo se pracuje s filmem. V rámci dalších programů se např. hraje divadlo, vyrábí loutky nebo pečou palačinky.

Kurz je tak pro studenty možností používat francouzský jazyk zábavnou formou v různých komunikačních situacích, zlepšit se v práci s ICT a získat další motivaci pro studium.