Momentálně nejste přihlášen

Uživatelské jméno:

Heslo:

Frankofonní klub

Frankofonní klub byl vytvořen pro všechny studenty francouzského jazyka Gymnázia Nymburk, ale pokud možnosti dovolí, aktivity jsou otevřeny všem zájemcům, kteří mají rádi Francii a chtějí poznat frankofonní svět. Náplní činnosti klubu je příprava a realizace přednášek a besed ve francouzském jazyce. Na realizaci aktivity se spolupodílejí samotní studenti francouzštiny z nižšího i vyššího gymnázia pod společným vedením rodilého mluvčího a českých pedagogů francouzštiny. Studenti se mohou vžít do role lektorů a sami připravují přednášky na zadaná témata, které pak prezentují ostatním studentům francouzského jazyka.

Zároveň jsou na různé besedy zváni hosté, jejichž účast je zajišťována ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v Praze, Francouzskou aliancí v Pardubicích a Katedrou francouzského jazyka Univerzity Hradec Králové. Existence klubu tak vytváří prostor pro praktické užití jazyka a ke zlepšení komunikačních dovedností studentů.